Annemin ıspanaklı çöreği..

Bilmiyorum hayatınızda hiç ıspanaklı çörek yediniz mi veya gördünüz mü? Belki bu yazacaklarım size çok abartılı veya gereksiz gelebilir bunun sebebi de böyle bir çöreği tatmamışlığınızdan kaynaklanıyor.

Bu yazıyı hayata geçirirken google’da da aynı anda “ıspanaklı çörek” diye arattırdım. Çeşitli çeşitli çörekler çıktı. Büyük ihtimalle hepsinin içeriği aynı ama şekilleri değişik. Annemin yaptığı stil gözleme gibi.

Gözlemeyi düşünün ve onun içerisinde taze pişmiş ıspanak var. Bunlar bir yana biz bu ıspanaklı çöreğe  “ıspanaklı gözleme” de diyebiliriz. Belki bu haz ve tat benim ıspanağı çok sevdiğimden kaynaklanıyordur. Keşke imkanım olsa da sizlere de bir dilim uzatabilsem. Gerçi bunda da şüpheliyim. Çünkü imkanım bile olsa size vereceğimi sanmıyorum. Ancak doyarsam kalan olursa öyle verebilirim.

Çok övmemin sebebi bu övgüleri hak ettiği içindir. Ama şunu da ilave etmekte fayda var; annemin yaptığı her şey en iyidir. Bunu çok iddaalı bir şekilde ifade edebilirim. Yani bilmiyorum, çoğu anne veya çoğu kadın yemek yapmakta pek usta değildir. Ama annem diye demiyorum bir usta kadar yeteneklidir.

Bunları okurken “hadi be, benim annem daha iyisini yapar” da diyebilirsiniz. Amenna. Daha iyi yapar. Annemin yaptığını beğenmem ve severek bunları yazmam onun için dünyanın en güzel hediyesidir 😉

Her anne çocuğuna güzel, her ıspanaklı çörek anneye özeldir. Bu da benim sözüm olsun, anlamsız da olsa..

Yemeden önce 1-2 fotoğraf paylaşayım dedim 🙂

Bir Cevap Yazın